از شدت آلام همکاری اقتصادی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

از شدت آلام: همکاری اقتصادی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل کاهش مشارکت مشارکت مردم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

گت بلاگز اقتصادی پالایشگاه پنجم پارس جنوبی بالاترین رکورد تولید گازشیرین و ال پی جی را زد

فازهای 9 و 10 پالایشگاه پنجم پارس جنوبی در سال گذشته در تولید گاز شیرین، میعانات، اتان و ال‌پی‌جی بالاترین رکورد را ثبت کرده‌ هست.

پالایشگاه پنجم پارس جنوبی بالاترین رکورد تولید گازشیرین و ال پی جی را زد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،ایرج خرمدل مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با بیان اینکه پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با دو فاز در مقایسه با پالایشگاه های مشابه در سال گذشته بیشترین برداشت از مخازن را داشته هست، گفت: فازهای 9 و 10 در سال گذشته در تولید گاز شیرین، میعانات، اتان و ال پی جی بالاترین رکورد را ثبت کرده است.
خرمدل گفت: سال گذشته بیش از 20 میلیارد مترمکعب خوراک از مخازن وارد پالایشگاه شده است که نسبت به سال پیش از آن که 19 میلیارد و 300 میلیون متر مکعب بوده هست، رشد 3.5 درصدی را شاهد بودیم.

عبارات مهم : میلیون
وی میزان گاز تصفیه شده است در مجتمع را 19 میلیارد و 200 میلیون متر مکعب بیان کرد و گفت: گاز تولیدی پالایشگاه نیز رشد 2.1 درصدی را نسبت به سال 94 داشته است.

به گفته خرمدل ارزش گاز تولیدی پالایشگاه در سال گذشته با قیمت پایه 135 ریال برابر 259 میلیارد تومان بوده است.
وی میزان اتان تولیدی این پالایشگاه را با رشد بیش از 6 درصدی نسبت به سال پیش از آن 823 هزار و 227 تن بیان کرد و گفت: ارزش ریالی این محصول برابر 198 میلیون دلار است.
خرمدل با بیان اینکه میزان تولید گوگرد فازهای 9 و 10 نیز در سال 95 رشد 4.6 درصدی داشته هست، گفت: سال گذشته 56 هزار و 500 تن گوگرد با ارزش 4.5 میلیون دلار تولید شده است است.
مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی میزان تولید میعانات گازی مجتمع در سال گذشته را نیز 28 میلیون و 831 هزار و 173 بشکه بیان کرد و گفت: این محصول نیز رشد 1.4 درصدی نسبت به سال پیش از آن داشته و دارای ارزشی معادل یک میلیارد و 557 میلیون دلار است.
به گفته خرمدل این پالایشگاه سال گذشته 405 هزار و 140 تن بوتان تولید کرده که با رشد 7.5 درصدی بیشترین رشد را در میان محصولات نسبت به مدت مشابه داشته و 243 میلیون دلار نیز ارزش دلاری این محصول است.
همچنین فازهای 9 و 10 با رشد نزدیک به 3درصدی، 695 هزار و 140 تن پروپان تولید کرده اند که به گفته خرمدل قیمت این میزان پروپان نیز 341 میلیون دلار است.
گفتنی است عمده محصولات تولید شده است در پالایشگاه گاز خوراک اولیه صنایع دیگر و باعث ارزش افزوده فراوان خواهند بود و ارقام ذکر شده است تنها ارزش دلاری و ریالی این محصولات است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: میلیون | تولید گاز | اقتصادی | پارس جنوبی | تولید گاز شیرین | پالایشگاه | میعانات گازی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog